تبلیغات
کد خبر : 2303 تاریخ انتشار : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی عصر بیمه: عبدالناصر همتي در ششمين همايش تجاري ايران و اروپا که در هتل اسپيناس پالاس برگزارشد با بيان اين مطلب افزود: ريسک حدود ۴ هزار و ۵۰۰ ميليارد تومان سرمايه را به شرکت هاي بيمه اروپايي واگذار کنيم و به تدريج انتظار داريم اين رقم بالاتر رود و بتوانيم گستره جهاني اين ريسک را توزيع کنيم. وي با ابراز اميدواري براي اينکه اين همايش بتواند به توسعه همکاري هاي ايران و اروپا کمک کند، پيشنهاد داد که بعد از برگزاري هر همايش ميزان پيشرفت روابط دو طرف بررسي شود. رئيس شوراي عالي بيمه با بيان اينکه صنعت بيمه در ايران ظرفيت بالايي براي همکاري با اروپا دارد،گفت: مذاکرات خيلي نزديکي را با سران شرکت هاي اصلي بيمه و تعيين کننده بعد از برجام داشتيم و به توفيقات خوبي رسيديم.

وي با بيان اينکه صنعت بيمه ايران در طول دو دهه گذشته رشد خوبي داشته است، گفت: صنعت بيمه در ايران در ۲ دهه گذشته ۴/۵ برابر توليد ناخالص داخلي رشد داشته و نفوذ بيمه به سرعت در حال پيشرفت است؛ براساس تصويب مجلس در پايان برنامه ششم نفوذ بيمه به مراتب بايد از ۲/۳ درصد بيشتر شود که اين امر نيازمند سرمايه گذاري است. همتي با بيان اينکه ضريب نفوذ در رشته هاي بيمه اجباري تقريبا کامل است، گفت: با اين حال در بيمه هاي اختياري کمتر از ۲۰ درصد زير پوشش بيمه قرار ندارد. به گفته وي، نفوذ بيمه عمر در ايران کمتر از ۲۰ درصد و بيمه آتش سوزي منازل کمتر از ۱۵ درصد است.

رئيس کل بيمه مرکزي همچنين گردش مالي صنعت بيمه در ايران در سال گذشته را بيش از ۱۳ ميليارد يورو اعلام کرد و افزود: با توسعه فرهنگ بيمه مي توان رشد بيشتري را در صنعت بيمه ايران شاهد بود. همتي با بيان اينکه در حال حاضر مشکلي در زمينه پوشش بيمه اي نفت کش ها و کشتيراني ايران وجود ندارد، اظهار داشت: اقدامات خوبي در بحث پوشش هاي اتکايي حوادث فاجعه آميز انجام شده است. وي با يادآوري تشکيل حساب ويژه اتکايي در زمان تحريم خاطرنشان کرد که امروز نيز صنعت بيمه آمادگي دارد تا در صورت خروج آمريکا از برجام همان ساختار را که حفظ کرده است، به کار گرفته و هيچ مجموعه اي در داخل ايران بدون پوشش بيمه باقي نخواهد ماند.

رئيس شوراي عالي بيمه همچنين صنعت بيمه را يک صنعت بين المللي توصيف کرد و گفت: ما از ارائه پوشش اتکايي به خارجي ها و بالعکس استقبال مي کنيم. رئيس کل بيمه مرکزي از اعطاي مجوز به سه شرکت بيمه گر داخلي براي کسب پوشش اتکايي مونيخ ري در زمينه بيمه هاي عمر خبر داد و گفت: اميدوار هستيم با اين کار دانش فني و محصولات جديد در زمينه رشته بيمه عمر را با آموزش نيروي انساني به ايران منتقل کنيم. همتي تصريح کرد که حق بيمه سالانه در رشته بيمه عمر ۴۰ درصد نسبت به سال قبل افزايش يافته و اين موضوع نشان دهنده ظرفيت بالا براي همکاري بين ايران و اروپاست.

522 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :