تبلیغات
کد خبر : 6406 تاریخ انتشار : ۲۸ تیر ۱۳۹۸

سال ۹۸ سالی متفاوت برای بیمه «ما»

پایگاه خبری تحلیلی عصر بیمه: بیمه ما سال ۹۸ را با عملکردهای خیره کننده اغاز کرده‌ و توانسته رکوردهای سال گذشته را بشکند.

به گزارش عصر بیمه، بیمه ما سال ۹۸ را با عملکردهای خیره کننده اغاز کرده‌ و توانسته رکوردهای سال گذشته را بشکند.
به گزارش بانکداری ایرانی ؛ شرکت بیمه ما از یک طرف در دو ماه ابتدایی سال ۱۳۹۸، موفق به  تحقق  ۱۲۴ درصدی برنامه های ابلاغی شد و از طرف دیگر در عملکرد در حوزه حق بیمه صادره ۵۲ درصد رشد  را نسبت به دوره مشابه در سه ماهه نخست سال ۹۸ پیشرفت داشته است. 
همچنین شرکت بیمه ما در دو ماه ابتدایی سال ۱۳۹۸ و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۹۵ درصد رشد در میزان حق بیمه صادره داشته است. 
گفتنی است ۸۳ درصد از حق بیمه شرکت توسط شبکه فروش محقق شده است که این امر نشان دهنده موفقیت بیمه “ما” در جذب و حفظ نمایندگان جدید و باسابقه صنعت است.
بر اساس این گزارش ، بیمه ما در سه ماهه نخست امسال یک هزار و ۷۶۸ میلیارد ریال حق بیمه صادر کرده که در  مقابل آن تنها ۷۵۷ میلیارد ریال خسارت پراخت کرد که نسبت خسارت شرکت ۰٫۴۲ درصد شده  که یکی از بهترین نسبت های خسارت در بین شرکت های بیمه گری است.
بررسی عملکرد سه ماهه بیمه ما
در دوره سه ماهه امسال بالاترین رقم حق بیمه صادره متعلق به بیمه زندگی با مبلغ ۴۸۸ میلیارد ریال معادل ۲۸تخصیص داشته  و بعد از آن بیمه شخص ثالث با مبلغ ۳۷۸ میلیارد ریال  معادل ۲۱ درصد و سپس بیمه درمان با مبلغ ۲۴۱ میلیارد ریال معادل ۱۴ درصد قرار داشت. 
در دوره مورد بررسی، بالاترین خسارت پرداختی نیز به بیمه زندگی با رقم ۲۷۸ میلیارد ریال معادل ۳۷ درصد و بعد از آ« بیمه درمان با مبلغ ۲۵۸میلیارد ریال معادل ۳۴ درصد و  در مرحله بعدی بیمه شخص ثالث با مبلغ ۸۲ میلیارد ریال معادل ۱۱ درصد قرار اشته است. 
شایان ذکر است که در خرداد ۹۸ بیمه ما ۵۸۶ میلیارد ریال حق بیمه صادر کرده که ۲۶ درصد به بیمه شخص ثالث ، ۲۰ درصد به بیمه زندگی و  ۱۴ درصد به بیمه درمان اختصاص داشت. در خرداد ۹۸ شرکت ۳۰۴ میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد.
سود عملیاتی شرکت در سال ۹۷بیمه “ما” با تصویب صورت های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ و اعلام سود ۴۴۰ ریالی در مجمع عمومی عادی سالیانه خود ،  در مقایسه عملکرد شرکت های بیمه ای در سال هشتم فعالیت خود در بازه زمانی مشابه، سوم شده و بعد از بیمه پارسیان و پاسارگاد قرار گرفته که هرکدام از انها به ترتیب از سال ۸۲ و ۸۵ شروع به کار کرده بودند اما بیمه ما از سال ۹۰ شروع به فعالیت کرده‌است. بر اساس این  گزارش، بر اساس صورت های مالی  حسابرسی شده ، شرکت بیمه “ما” با وجود افزایش سرمایه۵۰ درصدی در سال ۱۳۹۷ ،  موفق به ارتقای سود خالص و  تحقق ۴۴۰ ریال سود در سال مالی منتهی به۲۹  اسفندماه ۱۳۹۷ شد.
بانکداری ایرانی

365 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :