تبلیغات
کد خبر : 6567 تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی عصر بیمه: مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران با اشاره به اینکه ۶۲هزار زن خانه دار در استان تهران تحت پوشش بیمه هستند، گفت: تمامی زنان خانه دار و دختران مجرد ۱۸ تا ۵۰ سال می توانند بیمه شوند.

به گزارش عصر بیمه به نقل از مهر، ناهید حیدری در نشست بررسی چالش های طرح بیمه زنان خانه دار که با حضور چهار نماینده فراکسیون بانوان مجلس برگزار شد، گفت: تامین امنیت نیروهای مولد جامعه و کار و اشتغال آنها بر عهده سازمان تامین اجتماعی است و بر همین اساس بیش از ۴۲ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که از این تعداد یک سوم در تهران قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر تحت پوشش خدمات رسانی غرب تهران هستند، گفت: یک میلیون و ۳۸۰ هزار نفر بیمه شده اصلی داریم که ۲۵ درصد آنها زنان هستند که مستقیماً بیمه پردازی کرده و مشغول کار هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران گفت: در کل کشور ۱۴ میلیون بیمه شده اصلی تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر آنها را زنان تشکیل می دهند.

حیدری با اشاره به اینکه بیمه زنان خانوار از سال ۷۸ مصوب شده، گفت: تا ۶ ماهه اول سال گذشته ۱۵۲ هزار زن خانه دار تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گرفته اند که ۴۵ هزار نفر آنها در تهران هستند و بعد از اطلاع رسانی های انجام شده، تاکنون ۶۲ هزار نفر در استان تهران تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار گرفته اند و در سطح کشور نیز آمارها به ۲۰۰ هزار نفر رسیده است.

وی به اهداف بیمه زنان خانه دار اشاره کرد و گفت: کمک به معیشت خانواده و پرورش نسل آینده بدون دغدغه و… از جمله اهدافی است که بیمه زنان خانه دار دنبال می کند که با پرداخت حق بیمه در ماه زنان می توانند از تعهدات بلندمدت تامین اجتماعی در آینده بهره مند شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران گفت: بیمه زنان خانه دار منحصر به زنان متاهل نیست، بلکه مجردها نیز می توانند با داشتن سن ۱۸ تا ۵۰ سال از این بیمه برخوردار شوند و ماهیانه بر اساس نوع بیمه، ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد حق بیمه پرداخت کنند که در همه این موارد نیز دولت ۲ درصد کمک می کند.

به گفته وی: در پداخت حداقل ۱۲ درصدی خدمات شامل بازنشستگی و فوت و ۱۴ درصد خدمات بازنشستگی، فوت و بعد از رسیدن به سن بازنشستگی است و در ۱۸ درصد نیز خدمات بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی را شامل می شود.

حیدری تاکید کرد: کلیه زنانی که ۱۰ سال سابقه بیمه پردازی داشته باشند و بنا به دلایلی قطع ارتباط شده باشند، مشمول سابقه سن نمی شوند تا بتوانند با ارائه درخواست به شعبه بدون در نظر گرفتن سن بازنشستگی، از مزایای آن بهره مند شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران اظهارداشت: زنانی نیز که فاقد بیمه پردازی بین ۱۸ تا ۵۰ سال باشند، می توانند حق بیمه ماهیانه خود را پرداخت کنند و با داشتن بیش از ۵۰ سال نیز باید برای هر یک سال معادل سابقه بیمه پردازی داشته باشند تا بتوانند از مزایای بیمه برخوردار شوند. همچنین زنان متاهل که تحت پوشش بیمه همسران خود هستند نیز در صورت استفاده از بیمه زنان خانه دار می توانند از خدمات درمانی همسران خود برخوردار شوند.

وی به بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به مصوبه اخیر که در دستور کار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته، از تاریخ ۱۳ خردادماه تا ۱۳ شهریورماه شرایط برای استفاده کارفرمایان خوش حساب که بنا به دلایلی مانند تحریم، نوسانات ارزی و مشکلات دیگر دچار بحران نقدینگی شده اند، محیا شده است.

حیدری گفت: این کارفرمایان در دوره های قبلی خوش حساب بودند و در راستای رونق تولید، شرایط برای بخشودگی جرایم آنها فراهم شده است. بر همین اساس کارفرمایانی که دارای بدهی معوق هستند، از این فرصت برخوردارند و با تقسیط یک ساله ۱۰۰ درصد دیون آنها بخشوده می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران با اشاره به اینکه تقسیط ها از ۱۲ ماه تا ۳۶ ماه انجام می شود، گفت: در صورت استفاده از ۱۲ ماه تقسیط کل بدهی آنها بخشیده می شود و به ازای هر ۶ ماه اضافه، ۱۵ درصد از جرایم به آنها تعلق می گیرد.

حیدری با اشاره به اینکه اداره کل غرب تامین اجتماعی قطب صنعتی کشور را پوشش می دهد و صنایع مختلف در آن هستند، گفت: برخی از صنایع متاثر از شرایط تحریم ها هستند بنابراین می توانند از این فرصت به وجود آمده بهره مند شوند.

وی گفت: در حال حاضر ۳۰ هزار کارگاه در غرب تهران دارای دیون معوق هستند که بدهی آنها نیز ۳ هزار میلیارد تومان است.

497 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :